O nas

Stowarzyszenie
Założycielem ośrodka jest Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U” o/Lublin, które od ponad 30 lat oferuje pomoc dzieciom i młodzieży uzależnionej od narkotyków oraz ich rodzinom i opiekunom.

Obszary działań Stowarzyszenia „Powrót z U”:

  • przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, działalność wspierająca,
  • działalność charytatywna,
  • pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie ich szans,
  • ochrona i promocja zdrowia,
  • przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym,
  • ochrona praw: działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechnianie i ochrona praw dziecka.

Bilanse i sprawozdania finansowe Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U” z działalności od roku 2009 opublikowane są na stronie https://www.niw.gov.pl/opp/sprawozdania-opp/

Kadra o sobie
Dorota Tkaczyk – dyrektor
Z wykształcenia jestem pedagogiem, posiadam certyfikat specjalisty uzależnień. Od 1986 roku, kiedy to brałam udział w tworzeniu placówek MONAR-owskich na Lubelszczyźnie, pracowałam zawodowo jako terapeuta uzależnień w Ośrodku MONAR i Poradni „Powrót z U” z osobami uzależnionymi i ich rodzinami. Od 1990 roku prowadzę Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U” o/Lublin, gdzie narodził się pomysł utworzenia naszej placówki. Lubię dalekie podróże i dobrą książkę.

Waldemar Kochański – wicedyrektor
Skończyłem pedagogikę resocjalizacyjną. Jestem specjalistą terapii uzależnień. Od 1992 roku pracuję w ośrodku rahablilitacyjno-readaptacyjnym jako terapeuta uzależnień. Interesuję się sportem, turystyką i motoryzacją.

Ireneusz Buta – terapeuta uzależnień
Z wykształcenia jestem pedagogiem, certyfikatowanym specjalistą terapii uzależnień. Z „Powrotem z U” związany jestem od 1990 roku. Posiadam bogate doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. W wolnych chwilach lubię uprawiać sport, zwłaszcza jeździć na rowerze oraz podróżować.

Magdalena Ćwiklińska – specjalista terapii uzależnień
Skończyłam studia psychologiczne o specjalności klinicznej. Od 2007 roku posiadam certyfikat specjalisty terapii uzależnień. Z metodą społeczności terapeutycznej pierwszy raz zetknęłam się jako wolontariusz w 1999 roku. Z wykształcenia jestem też muzykiem – wokalistą i to śpiewaniem zajmuję się najczęściej w czasie wolnym.

Elżbieta Dec – specjalista terapii uzależnień
Jestem absolwentką psychologii UMCS (specjalności: psychologia kliniczna i neuropsychologia). Ukończyłam również Szkołę Trenerską oraz uzyskałam certyfikat specjalisty terapii uzależnień. Praca z uzależnionymi daje mi dużo satysfakcji i jest tym, czym chciałabym się zajmować w swoim życiu zawodowym. W wolnych chwilach lubię czytać powieści historyczne i poezję, uwielbiam również wspinaczki górskie.

Paulina Gryka – specjalista terapii uzależnień

Agata Jeżyna- terapeuta uzależnień w trakcie certyfikacji

Katarzyna Kochańska – terapeuta uzależnień w trakcie certyfikacji, instruktor terapii zajęciowej

Marta Zielińska – terapeuta uzależnień w trakcie certyfikacji, psycholog

Jacek Synowiec – wychowawca

Marta Pakuła-Landman – lekarz psychiatra

Beata Cieplak – pielęgniarka

Kinga Kozak
Ukończyłam studia ekonomiczne. Dzięki temu mogę zajmować się prowadzeniem księgowości. Praca w tym ośrodku to spełnienie moich marzeń, codziennie liczę i dodaję różne cyferki, a przy tym mam kontakt ze wspaniałymi ludźmi. To wszystko daje mi dużo satysfakcji. Moją pasją jest moja rodzina.

Anna Kochańska
Z zawodu i z zamiłowania jestem technologiem żywienia. W trosce o zdrowie i rozwój fizyczny dzieci i młodzieży w tym ośrodku realizuję swoje doświadczenie zawodowe w sposobie wdrażania norm całodziennego żywienia.

O powstaniu ośrodka i pierwszych latach jego działalności można przeczytać tutaj.