Ośrodek w Albrechtówce

Pierwsza siedziba ośrodka znajdowała się w Cholewiance. Budynek był jednak dość ciasny, co utrudniało organizację codziennych czynności i zajęć, tak by przebiegały one w komfortowych warunkach. Brakowało między innymi sal do prowadzenia zajęć grupowych czy odpowiedniej liczby łazienek. Dlatego dyrekcja placówki przez kilka lat ubiegała się o udostępnienie przez władze samorządowe siedziby, która pozwoliłby na podniesienie standardu naszej oferty.

Jak się okazało, zaledwie kilka kilometrów od Cholewianki mieścił się nieużywany budynek funkcjonujący wcześniej jako Ośrodek Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. W 2018 roku, po przeprowadzeniu prac modernizacyjnych, przenieśliśmy się więc z Cholewianki do Albrechtówki, wciąż pozostając nieopodal Kazimierza Dolnego.

Placówka otoczona jest lasem, a w sąsiedztwie znajdują się prywatne gospodarstwa agroturystyczne. Takie położenie umożliwia nam pewną izolację od świata zewnętrznego, wskazaną dla naszych podopiecznych, którzy przyjeżdżają uporządkować swoje sprawy osobiste i zerwać z tym, co im szkodzi. Jednocześnie w niedalekiej odległości znajdują się różne atrakcje turystyczne, które odwiedzamy, by podopieczni mogli złapać oddech w czasie trudnej pracy nad sobą samym. W wyborze takich miejsc kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem naszych podopiecznych – unikamy tłumów.

A czym dysponuje sama placówka? Oto kilka zdjęć.

Dźwięk dzwonu wyznacza rytm dnia mieszkańców ośrodka.

Sala społeczności terapeutycznej.
Na sali społeczności odbywają się też między innymi seanse filmowe.
W ramach zajęć sportowych oraz w czasie wolnym mieszkańcy mają też do dyspozycji m.in. stół do ping-ponga.
A także do gry w billard.
Dostępna jest także siłownia, jak widać – intensywnie eksploatowana.
Jeden z korytarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *